خرید فرش
ثبت شکایات قوانین و مقررات راهنمای خرید ورود ايجاد حساب کاربري
فرش ماشینی

جستجو فرش براساس رنگ

روش از بین بردن پرز فرش

articles-carpet-04.jpg

قالی محصولی است که در میان ایرانیان جای خود را باز کرده است و در بیشتر خانه ها میتوان آن را در انواع طرح و نقش زیبا مشاهده کرد اما این هنر زیبا مشکلی بزرگ برای خانه به وجود می آورند که میتوان با استفاده از روش هایی این مشکل را بر طرف کرد . پرز گرفتن فرش بر زیبایی خانه ی شما بسیار تاثیر دارد و ممکن است از زیبایی این محصول و همینطور خانه ی شما بکاهد یکی از مشکلاتی که کرک قالی میتواند برای انسان به وجود بیاورد حساسیت و همینطور ایجاد آلرژی است . اما در این مقاله میخواهیم به این سوال که چگونه پرز فرش را از بین ببریم پاسخ دهیم پس با ما همراه باشید .
1- دلیل ایجاد کرک فرش
یکی از مشکلاتی که همواره تمامی افرادی که فرش ماشینی تهیه می کنند و به دنبال رفع آن هستند پرز دادن قالی است ، بخصوص در ابتدای خرید و نو بودن آن به این دلیل که ممکن است الیاف بالاتر از سایر ریشه ها قرار بگیرد و نتواند توسط آهار مهار شود و نخ ها بهم متصل نشود که در نتیجه با سایش پا بیشتر تشدید شده و باعث پرزدهی فرش می شود . پرفروش و زیبا ترین قالی ها توسط الیاف اکریلیک تولید می شود اما نسبت به انواع دیگر نخ پرزدهی بیشتری نیز دارد ، اما با فرایندی جدید به اسم هیت ست بافت درونی قالی را ثابت می کنند که علاوه بر حل مشکل پرزدهی باعث پفکی شدن نخ ، پارگی کمتر و لطافت بیشتر آن می شود که در طول زمان به فرش بدون پرز یا بدون حساسیت معروف شده است . مشکل پرزدهی حتی با بهترین کیفیت برای همیشه قابل حذف نیست اما بعد از مدت زمانی از استفاده باید کرک ریزی تمام شود . هرچه پرز فرش خشن تر باشد کار شما برای تمیز کردن سخت تر می شود پس بهتر است دنبال فرشی با پرز منعطف باشید . تمام زیر انداز های خوب نیز پرزدهی دارند که عموما بین یک تا سه هفته بعد از خرید ادامه دارد . هرچه تراکم وشانه قالی بیشتر باشد پرزدهی کمتری دارد .
2- روش پاک کردن پرز فرش
در قدیم برای پاک کردن پرز فرش از جارو های خاصی برای اینکار استفاده می کردند که با خیس شدن نیز پرز های بیشتری را بدون آسیب زدن به بافت از بین می برد . از راههایی که می توان برای از بین بردن کرک فرش استفاده کرد شستن چندین بار در سال با شامپو مخصوص قالی است راه دیگر کشیدن کیسه حمام به صورت مرطوب بر روی خواب است . برای شفافیت و ثابت ماندن رنگ می توانید از ترکیب آب وسرکه برای اینکار استفاده کنید . گاهی افراد از فرچه یا سیم برای رفع این مشکل استفاده می کنند که کاری غلط است چون علاوه بر آسیب به بافت فرش باعث تشدید پرزدهی می شود ، در نتیجه بهتر است از اینکار خود داری کنیم .

کلمات کلیدی مرتبط
'روش پرز گرفتن فرش' , 'دلیل پرز دادن فرش ماشینی' , 'دلیل ایجاد کرک فرش' , 'پاک کردن پرز فرش' , 'روش پاک کردن پرز فرش'
نـظـرات
نام و نام خانوادگی :
*
عنوان مطلب :
نظر شما :
*
دیگر مطالب کاربردی
روش از بین بردن پرز فرش
نمایشگاه بین المللی انواع کفپوش، موکت و فرش ماشینی
یازدهمین دوره نمایشگاه بین المللی انواع کفپوش، موکت، فرش ماشینی و صنایع وابسته تهران 98
برگزاری کنگره ی نشان شایسته ملی همزمان با روز ملی کیفیت در تهران
چگونگی چیدمان فرش و لوازم در منزل
ادامه
فرم ارتباط با واحد فروش اطلاعات تماس با فرش آویسا نماد اعتماد الکترونیکی ستاد ساماندهی
صاحب امتیاز : علی صدوقی
آدرس کارخانه :
کاشان ، بلوار قطب راوندی ، کوی حکمت 33 ، شرکت فرش آویسا
شماره تماس :
29 - 03155534827
9134620911 98+
نماد خرید فرش
logo-samandehi